Home / Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı Kombi

Lambert Yoğuşmalı Kombi

Lambert Yoğuşmalı Kombi Servisi

* Lambert servisi yoğuşmalı Kombiler Hakkında Teknik Bilgiler
* Yoguşma nedir?
* Lambert yoğuşmalı kombi Nasıl Özelliklere Sahiptir?
* Kombi Nasıl Yoğuşma Yapar?

* Isıtma pazarı, doğalgazın kullanılmaya başladığı ilk yıllarda, ilk yatırım maliyetlerinin düşüklüğü ve dönüşüm kolaylığı nedeni ile % 75-80 oranında merkezi sistemlerden oluşuyordu. Bu dağılımın ülkemizdeki şehir kültürü ile birlikte değişime uğradığını günümüzdeki satış adetlerinden görmekteyiz.Şehirlerde, değişik kültür alt yapılarındaki insanların biraraya gelmesi özellikle Lambert servisi köyden kente göç ile birlikte müşterek yaşama hızlı uyum sağlanamaması, günden günde yeni sorunlarıda beraberinde getirmiştir. Bağımsız hareket edebilme ihtiyacı, gündelik yaşamın pek çok alanında kendisini göstermeye başlamıştır. Doğal olarak, ısıtma sistemleri için de aynı eğilim görüldü ve bireysel sistemlere yöneliş başlamıştır. Teknolojik ürünlerin çoğalması, rekabetin artması, cihaz ve tesisat ilk yatırım maliyetinin zamanla düşmesi kombiye yönelişi ivmelendirdi. Bugün, kombinin ısıtma sistemleri içindeki pazar payı % 70-80 civarına ulaşmıştır.Bu değişimin en önemli sebeplerinden biriside kombi teknolojisinin her geçen gün gelişmesidir.

Kombinin en önemli avantajı; ısıtma ve kullanım suyu ihtiyaçlarının bağımsız karşılanabilmesidir. Lambert servisi Cihaz istenilen saatte açılabilir ve kapatılabilir. Oda termostatı, program saati gibi aksesuarlarla istenilen saatte ve odada, arzu edilen sıcaklıklara ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi, kalite standartlarının yükselmesi ve kombi pazarının sürekli büyümesiyle, yüksek verimli, düşük emisyonlu, ileri konfor seçenekleri sunan kombilerin pazarda yer almasına ve özelliklerinin gelişmesine sebep olmuştur. Hermetik bağlantılar ile ortamdan oksijen tüketmeyen kombiler kolay montaj seçenekleri ilede fark yaratmışlardır. Oysa kazan uygulamalarında ,kazan maliyetlerine yakın çelik baca uygulamaları ,kazan dairesi havalandırma standartlarının sağlanması için yapılan masraflar merkezi kazanlara karşı talebi hergeçen gün azaltmıştır.

Son jenerasyon ürünler olarak lambert yoğuşmalı kombiler karşımıza çıkmaktadır. Atık gazın içindeki su buharı yoğuşturularak % 109’8 lere ulaşan verim ile klasik kombilere göre yakıttan % 35 tasarruf sağlanabilmektedir. Cihaz arızası kullanıcı tarafından tespit edilebilecek kadar kolay ve gelişmiş arıza teşhis sistemleri yeni nesil kombilerde geliştirilmiş bir başka özelliktir.Küresel ısınmaya sebep olan CO,Nox gibi emisyon gazlarında %80-90 arasında bir azalma söz konusudurki sadece bu katkısından dolayı bile lambert yoğuşmalı kombileri tercih eden çevreci biliçli tüketiciler bulunmaktadır.

Lambert servisi En önemli sebeplerden biriside binaların kullanım alanlarından birisi olan bodrumları başka amaçlar için kullanılmak istenmesidir.Özellikle işyeri veya otopark olarak değerlendirilen bu alanlar merkezi sistem kazan dairelerinde kaybedilmektedir.Çoğu zaman bu alanlar işyerlerine dönüştürülmekte ve kira gelirleri ile apartmanların ortak giderleri karşılanmaktadır.Bu durumda bireysel kombi uygulamaları farklı bir alandan daha tasarruf sağlamaktadır.Bir diğer neden ise insanların evlerinde bulunma sürelerinin kişilerin mesleklerine göre farklılık göstermesidir.Bu durum farklı kullanım saatleri talebi yaratmaktadır.Merkezi sistem kazanların uygulamalarında apartman sakinlerinden oluşan yönetimlerin kararı ile çalışma saatleri belirlenmektedir.Kombilerde ise ihtiyaç doğrultusunda cihazlar istenildiği sürelerde sorunsuz çalıştırılabilmekte ve bunun sonucunda beklentiler eksiksiz karşılanmaktadır.

Tüketiciyi korumak, sektörü, ülkeyi ve kendini korumaktır. Tüketici yararına odaklanmak, yapılan yatırımları uzun ömürlü kılmak, başarıya dönüştürmek için vazgeçilemez koşuldur. Yani müşterilerin yararına olan çevreye yararı olan kişisel talepler doğrultusunda farklı kullanım özelliklerine sahip kombi teknolojilerine yatırım devam etmelidir.

Call Now ButtonARA