Home / Genel / Lambert Kombi E01 Hatası ve Çözümü

Lambert Kombi E01 Hatası ve Çözümü

Baymak Lambert markalı kombiniz E01 hata kodu veriyor ise ateşleme hatasından kaynaklanıyor olabilir.

Lambert Kombi E01 Hatası ve Çözümü


Lambert master, Lambert premix, Lambert Hc, Bc Lambert Condense Lambert E01 arıza markalı kombiye gaz beslemesi dediğimiz gaz gelmediğinde, evinizin veya iş yerinizin içinde gaz olmadığında ya da lambert markalı kombinizin parçalarda bir sorun olduğunda genellikle sıkça karşımıza çıkan Lambert E01 arıza kodudur..

Lambert markalı kombinizde böyle bir arıza durumlarında önce evinizde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişlerindeki vanalara bakabilir ya da doğalgazlı başka çalışan cihazlarınız ise ocak gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edebilir dairenizin içinde gaz olup olmadığından emin olmalınısz.

Evinizin içerisinde gaz var ise Lambert markalı kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol ederek gaz vanasının açık olduğundan emin olunuz. Gaz vanası kapalı konunda kaldıysa boru ile aynı hizada olmadığındandır. Boru ile aynı konunda olmalıdır.

Kontrollerinize rağmen arıza devam ediyorsa resetleme uygulaması yapabilirsiniz. Resetlediğiniz halde arızanın devam etmesi halinde Lambert kombi servisiniz arayabilirsiniz. 0216 639 14 24 .

Lambert E01 kodu veya hatası arızalarının sebepleri genlikle iyonizasyon ateşleme elektrodu sorunu, anakart arızası ve gaz valfi arızasından kaynaklanmaktadır. Hangi parçanın arızalı olduğunu lambert 01 hatası ve çözümünü ancak bir teknisyen bulmalıdır.

Call Now ButtonARA