Home / Genel / Lambert Kombi E02 Arıza Kodu ve Çözümü

Lambert Kombi E02 Arıza Kodu ve Çözümü

Evinizde kullanmakta olduğunuz Lambert markalı kombiler arızalanabiliri ve tabî ki sizlerde bilgi sahibi olmak isteye bilirsiniz www.lambertkombiservisi.com sitemizdeki yazılı makaleler Lambert kombi kullanıcıların bilgi sahibi olması amacı ile yayımlanmıştır kesinlikle Lambert kombi teknisyenleri haricinde kombilerinize müdahale etmeyiniz.

Lambert Kombi E02 Arıza Kodu ve Çözümü

Lambert Premix, Lambert attivo, Lambert Hc, Lambert Bc, Lambert Lpy, lambert lx 24 fi,  kombiniz E02 Hata Kodu veriyor ise yüksek ısı emniyet termostatı yani limit termostat arızalı diyebiliriz. yüksek ısınma sebebi ile limit termostatının devreye girdiğini ve emniyet amaçlı killendiğini. Lambert markalı kombi arızaya geçtiği taktirde kendisini kapatır ve çalışmaz.

İlk önce Lambert markalı kombinize reset düğmesine basmalı veya çevirmeli ise rest konumuna getirip 2 saniye beklemelisiniz.

Yapmış olduğunuz bu işlem sonrasında kombinin altındaki tesisat ve boruları üzerindeki kırmızı vanayı kontrol ediniz. Atındaki vana kapalı konumdaysa açınız. En az üç peteğinin giriş ve çıkış muslukların açık konumda olmalıdır.

Kalerüfer musluklarını kontrol ettikten sonra kombiyi tekrar reset konumuna veya düğmesine basarak 3 saniye bekleyiniz. Resetleme İşlemini bir iki kez tekrar edin. Bu işlemlerden sopnra Lambert e02 hatası devam eder ise Lambert servisi arayınız. 0216 639 14 24 nolu numaradan ulaşabilirsiniz..

Yukarıda bahsettiğimiz işlemler sonrasında düzelmezse; tesisat hattı tıkalı, kalorifer filtresi dolmuş olabilir. Sirkülâsyon devridaim pompası,  ana eşanjör ya da üç yollu motoru vana motoru gibi hayati parçalarda arızalanmış olabilir. Bu arızaların teşhisi veya Lambert kombi e02 çözümü için bizi arayabilirsiniz.

Call Now ButtonARA